Violinisti i talentuar e super i kërkuar Besnik Berisha

Violinisti i talentuar e super i kërkuar Besnik Berisha
nga femra.ch
Prishtinë | 13 Korrik 2017 | 16:40

E kush nuk e njeh atë sidomos kohët e fundit që po bën namin me violinën e tij si mjeshtër përkrah artistit më popullor Meda kudo nga Kosova e deri i kërkuar në Amerikë. Po flasim për artistin Besnik Berisha, i cili është me origjinë nga Mitrovica e me dashurinë dhe pasionin e tij për violinën merret që kur ka qenë fëmijë, ndërsa ka mbaruar shkollën e ulët të muzikës të mesmen dhe më tej fakultetin e arteve. Kudo i kërkuar falë mjeshtërisë së tij, ndrësa ka tre vite që punon me këngëtarin e njohur Meda, e kudo janë bashkë super të kërkuar, dhe vetëm pak kohë më parë ai lansoi një istrumental me video që u mirëprit shumë.

Image

 

Komentet

Komente (0) | Kthehu
*
*
*
Shpërndaje
Sondazh

Cila nga këto këngë mendoni se duhet të zgjedhet hiti i muajit JANAR 2017?

  • Meda - Moj esnafe
  • Sinan Vllasaliu - Ma le kile
  • Gili - Kalle Kalle
  • Lori - Ai djali
  • Shkurte Gashi ft. Flori Mumajesi - Tu Luta
  • Ermal Fejzullahu - Pa Mu
  • Majk - Fund
P9 - 220 x 90