"Qaj moj zemer qaj" vjen nga Fidan Prelezi & Drejtimja

nga femra.ch
Prishtinë | 13 Korrik 2017 | 16:37

Zakonisht jemi mësuar që gjatë sezonit veror të jemi të bombarduar nga kënget ritmike dhe videoklipet provokative. Mirpo tani të gjithë artë dashësit kanë një kengë verore që bën diferenca. Qaj moj zemer qaj mban titullin kënga e sapo lansuar nga Fidan Prelezi & Drejtimja . Kënga ka një melodi që në tingujt e par të bën për vete, ndersa teksti që e shoqëron është shumë domethënës. Kënga si fabul kryesore ka Dashurinë dhe zëri melankolik dhe i ngrohtë i dyshes ka bërë që kënga sapo është lansuar të kap shifra të larta klikimesh.

https://www.youtube.com/watch?v=zXyNzcRG6XE

Komentet

Komente (0) | Kthehu
*
*
*
Shpërndaje
Sondazh

Cila nga këto këngë mendoni se duhet të zgjedhet hiti i muajit JANAR 2017?

  • Meda - Moj esnafe
  • Sinan Vllasaliu - Ma le kile
  • Gili - Kalle Kalle
  • Lori - Ai djali
  • Shkurte Gashi ft. Flori Mumajesi - Tu Luta
  • Ermal Fejzullahu - Pa Mu
  • Majk - Fund
P9 - 220 x 90